День Незалежності України

24 серпня – День Незалежності України.

Цього року ми відмічаємо 31 річницю з дня, коли Верховна Рада прийняла «Акт проголошення незалежності України». Саме тоді – у 1991 році — Україна відновила омріяну державність, за яку боролися багато поколінь наших пращурів.

Наш шлях до незалежності надзвичайно довгий, адже історія України бере свій початок у сивій давнині, а першим державним утворенням, що було на теренах нашої території була Київська Русь. Далі були часи Галицько-Волинського князівства та спустошення земель через монгольську навалу.  

З другої половини XV сторіччі відбувається становлення Козацької держави й настають часи великих гетьманів: Дмитра «Байди» Вишневецького, Петра Конашевича-Сагайдачного, Богдана Хмельницького, Івана Виговського, Івана Мазепи та Пилипа Орлика. На жаль, їх битва за незалежність України зазнала поразки й наші території були включені до складу Російської імперії.

Відновлення боротьби  за державність відбулося у 1917 році, коли було проголошення створення Української Народної Республіки (УНР).  До 1920 року були буремні часи: УНР змінилася Гетьманатом, а далі часи Директорії. Боротьба за незалежність і супротив більшовицькому наступу не увінчався успіхом і в 1922 році частина української території в якості Української Радянської Соціалістичної Республіки увійшла в склад Радянського Союзу. У 1939 році з початком Другої Світової війни до УРСР приєднані західноукраїнські землі.

До 24 серпня 1991 року Україна знаходилася під ярмом СРСР: майже 70 років нашу національну свідомість намагалися знищити — репресії, голодомор, депортації, зросійщення… Проте ми не зламалися, не здалися й обрали бути самостійними та незалежними.

У 2014 році відбулася анексія Криму та почалася гібридна війна на сході України, а рівно 6 місяців тому — 24 лютого 2022 року  — почалася повномасштабна війна: російська федерація відкрито напала на Україну.

Ми віримо в нашу перемогу й наші Збройні Сили, у те, що ми збережемо нашу прекрасну країну свободною та незалежною!

Щиро дякуємо кожному, хто на фронті чи в тилу, допомагає боронити Україну! Бажаємо усім українцям і українкам сил, наснаги, міцного дух і перемоги!

Слава Україні!