Як чистити хромований змішувач, щоб він залишався як новий

Хромоване напилення — це блиск і глянець, які притягують погляд і облагороджують приміщення. Тому такі моделі кранів-змішувачів користуються великою популярністю. Але що більш блискуче покриття, то швидше і легше псується його вигляд. Тому ми вирішили розповісти, як чистити хромований змішувач, щоб він блищав як новий.

Зі статті Ви дізнаєтеся про тонкощі правильного догляду. Також ми розповімо, як уникнути появи набридлих плям. Якщо Ви готові, то ми починаємо.

Причини забруднень

Останніми роками якість води у водопроводі значно погіршилася. Багато хто відзначає її жорсткість. А це наслідок вмісту мінеральних та інших компонентів. При потраплянні на поверхню вони провокують утворення розводів та білих плям. Якщо йдеться про раковину, то цей вплив доповнюється наявністю мила. Внаслідок чого з’являється вапняний наліт, плями та навіть камінь.

Іржа з’являється через дрібні подряпини. Хромове напилення захищає метал від окиснення, перешкоджаючи доступу кисню. Досить невеликого пошкодження, щоб розпочався процес іржавіння.

Чищення за допомогою побутової хімії

Спеціальні засоби створюються з урахуванням особливостей матеріалів, з яких виготовлені вироби. Вони добре очищають від нальоту, виключаючи можливість пошкодження покриття. Розрізняються між собою за формою випуску. Залежно від неї змінюється спосіб застосування. Ринок пропонує такі різновиди виробів:

  • гелі, рідини, креми або пасти, що наносяться на ганчірочку;
  • аерозолі, які розпорошуються безпосередньо на деталь;
  • порошки, що розчиняються у воді.

 Усунення дефектів натуральним способом

Не усім подобається ідея використання побутової хімії. Вона може негативно впливати на здоров’я домочадців або мати різкий запах. До того ж спеціалізовані миючі продукти можуть коштувати чимало.

Однак побутовій хімії завжди знайдеться натуральний, безпечний і доступний аналог магазинних продуктів. Його дія буде не такою швидкою, але результативною.

Як чистити хромований змішувач, щоб він залишався як новий, використовуючи природні компоненти? Вам допоможуть інгредієнти, які є в будь-якому будинку:

  1. Мильний розчин. Найкращим у цій справі є господарське мило. Його натирають, заливають гарячою водою та розмішують розчин, до утворення однорідної консистенції.
  2. Сода — гарантія чистоти та відсутності забруднень. Для цього методу потрібна нежорстка зубна щітка. Натріть нею кран карбонатом натрію, після чого промийте. Для кращого ефекту можна додатково протерти поверхню мікрофіброю.
  3. Оцет — помічник у видаленні нальоту. Насамперед зробіть розчин, додаючи воду у співвідношенні один до одного. Потім нанесіть на ганчірку та протріть пристрій.
  4. Лимон — допомагає боротися із застарілими забрудненнями, а також надає поліруючу дію, повертаючи первісні споживчі характеристики. Для чищення можна вичавити сік з лимона, або купити вже готовий концентрат. Тільки переконайтеся, що це натуральний сік. Його наносять на ганчірку та протирають кран. Далі виріб миють і витирають сухою тканиною.
  5. Сіль. Дозволяє надати блиску. Зверніть увагу, не рекомендується натирати поверхню, просто нанесіть сіль. Після цього зачекайте кілька хвилин і обережно змийте її.

5 табу очищення

Для збереження чистоти враховуйте не лише тонкощі догляду, але й те, які речі не слід робити. Пам’ятайте, що кислоти взаємодіють з металом. Внаслідок хімічної реакції хром роз’їдається. Тому переконайтеся у відсутності хлорної, соляної, оцтової, мурашиної та фосфорної кислот у складі засобу.

Деякі в боротьбі за чистоту віддають перевагу «важкій артилерії», призначеній для видалення вапна, і розчинникам. Однак вони, як і продукти для очищення свинцю, або срібла, мають занадто сильну дію.

Щоб не пошкодити покриття, використовуйте спеціалізовані засоби або враховуйте цей момент під час підбору альтернативи. Також важлива гладкість ганчірочки. Уникайте тертя і застосування різноманітних порошків. Вони абразивні та утворюють подряпини. Внаслідок випадкового потрапляння шампуню або гелю на подряпину метал тріскається і відшаровується.

Для наочності ми сформували рейтинг найнебезпечніших сумішей для виробів, що виготовлені з хрому. Їх у жодному разі не можна застосовувати:

  • кислотні розчини;
  • розчинники;
  • порошки;
  • губки та механічна дія;
  • неспеціалізовані пристосування.

Етапи очищення

Перш ніж приступати до чищення, важливо переконатися, що всі необхідні речі під рукою. Вам знадобиться м’яка ганчірка, чистяча речовина та тканина для полірування. Найкраще взяти спеціальну ганчірочку з мікрофібри. Вона очистить пристрій від бруду, не пошкоджуючи його.

Якщо Ви вибрали побутову хімію, то обов’язково дотримуйтесь інструкцій. Так Ви уникнете пошкодження глянсового покриття. Далі зачекайте потрібний проміжок часу, після чого протріть кран та промийте. Завершальний крок — натирання. На цьому етапі краще використовувати делікатну тканину або серветку.

ТОП-10 лайфхаків від досвідчених господарок

Ми зібрали найкращі та найбільш несподівані поради для догляду. Досвідчені господині діляться рекомендаціями як чистити хромований змішувач, щоб він залишався як новий. Сподіваємось, ці поради будуть для Вас не лише несподіваними, а й корисними.

  1. Протріть деталі олією і на них не виникатимуть краплі або мильні розводи. Для цього підійдуть будь-які жирні продукти. Можна взяти рослинну, або ж косметичну олію.
  2. Повернути колишній вигляд потьмянілому крану допоможе тканина для полірування металу. Достатньо обробити деталь, після чого промити її.
  3. З очищенням вапняного нальоту найкраще вправляється виноградний оцет.
  4. М’яку ганчірку, що використовується для натирання, можна замінити на замшу. Тоді поверхня блищатиме ще яскравіше.
  5. Спеціалізовані засоби для чищення чудово замінює звичайний засіб для миття скла.
  6. Риб’ячий жир — профілактика появи іржі. Двічі обробіть ним виріб, щоразу залишаючи його на два тижні. Після закінчення терміну видаліть надлишки жиру за допомогою м’якої ганчірочки та протріть місця обробки бензином.
  7. Очистити стійкі плями за допомогою металовати.
  8. Корозію на ранніх стадіях можна прибрати за допомогою пасти з лимонного соку та солі. Змішайте компоненти у співвідношенні 1 до 1 та нанесіть на уражені ділянки.
  9. Щоб видалити сліди застарілої мильної піни, використовуйте кулінарний спрей. Також для цього підійдуть серветки з антистатичним ефектом.
  10. Наслідки сильного пошкодження поверхонь легко можна прибрати за допомогою фарби-спрею. Пропонується у господарських магазинах.

Підіб’ємо підсумки

Змішувачі постійно страждають від бризок та мильних розводів, які залишають плями. Однак це ще не означає, що треба миритися з таким станом справ. Крани можуть виглядати як нові. Причому, незалежно від тривалості служби! Для цього достатньо регулярно приділяти їм небагато часу. Пам’ятайте, сталість — запорука успіху.

Просто не забувайте про відповідний матеріал ганчірки та належний склад засобу для чищення. Також пам’ятайте, що тертя та абразивні речовини — вороги цих поверхонь. А маленькі секрети знаючих господарок допоможуть отримати найкращий результат